Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Środa, 22 listopada 2017 roku :: Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : +1,50 °C
temp.max.: 0 °C
temp.min.: -2 °C
wiatr: 10.8 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

Aktualności


Mobilny punkt informacyjny – BUS 500 plus w Miastkowie – 6 maja 2016r.

[ 05-05-2016 ]
zdjecia

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miastkowie informuje, że w ramach działania rządowego programu „Rodzina 500 plus”
w dniu 6 maja 2016 r. (piątek)

Gminę Miastkowo odwiedzi mobilny punkt informacyjny – BUS 500 plus w godzinach 10:00 -12:00


Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu

[ 04-05-2016 ]
zdjecia
Prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzu grzebalnym z 1920 roku ufundowanym przez dziedzica dóbr majątkowych Drogoszewa Pana Stanisława Grochowskiego. Odrestaurowano parkan długości około 50 mb, słupki i bramę. Ułożono kostkę brukową w alei głównej.


Wyniki z Konkursu Recytatorskiego

[ 02-05-2016 ]
zdjecia Biblioteka Publiczna Gminy Miastkowo w dniu 25.04.2016 przeprowadziła Konkurs Recytatorski ph.: "PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"
W konkursie wzięło udział 56 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie i Szkoły Podstawowej w Rydzewie.Oceny prezentacji dokonało Jury w składzie: pani Bożena Święcka - bibliotekarz, pani Elżbieta Stefańska - logopeda, pani Lidia Białobrzeska - nauczyciel oraz pan Kamil Nadrowski - absolwent dziennikarstwa.


Recykling w 2015r.

[ 29-04-2016 ]
zdjecia
Informujemy, iż w 2015r. Gmina Miastkowo osiągnęła wymagany poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, natomiast wskaźnik recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych nie został wyliczony, gdyż tego rodzaju odpady w 2015r. nie były odbierane z terenu naszej Gminy. Poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania nie został osiągnięty. Wymagane i osiągnięte poziomy przedstawiono w poniższej tabeli.


Światowy Dzień Książki w Bibliotece w Miastkowie

[ 27-04-2016 ]
zdjecia Biblioteka Publiczna Gminy Miastkowo wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Obchody rozpoczęły się paradą, która przeszła ulicami Miastkowa. Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej przebrani za bohaterów książek, uczennice Gimnazjum oraz Pani Dyrektor Agnieszka Zduńczyk i Pani Alicja Dobrowolska. Kolorowy orszak z transparentem zgromadził się w GOK-u, gdzie uczennice II klasy Gimnazjum Publicznego w Miastkowie odczytały książkę własnego autorstwa. Następnie przeprowadziły konkurs ze znajomości przeczytanej książki. Na koniec bibliotekarka poczęstowała wszystkich pysznym tortem.  


Kurs dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży

[ 27-04-2016 ]
zdjecia
Urząd Gminy
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na kurs dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży.

Młodzi ludzie bardzo często chcą zarobić „parę groszy” podczas wakacji.

Tradycyjnie jednym z najpopularniejszych sposobów na wakacyjną pracę jest zatrudnienie się w charakterze wychowawcy na koloniach, półkoloniach, obozach wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży.


16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie  płatności bezpośrednich za 2016 rok

[ 20-04-2016 ]
zdjecia
Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.


Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

[ 20-04-2016 ]
zdjecia
Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.


Zarząd Koła Łowieckie nr 69 "Albinos” informuje

[ 18-04-2016 ]
zdjecia
Urząd Gminy

Zarząd Koła Łowieckie nr 69 "Albinos” informuje, że środki zapachowe odstraszające dzikie zwierzęta są do pobrania bezpłatnie u Pana Krzysztofa Laskowskiego zamieszkałego w Miastkowie, ul. Boczna 2, tel. 506-041-778.Przegląd Polskiej Tradycji, Kultury i Sztuki Ludowej [WIDEO]

[ 15-04-2016 ]
zdjecia W dobie nieustających zmian i szybkiego rozwoju, zachłyśnięcia się nowoczesnością, znajdujemy czas i potrzebę dbania o nasze dziedzictwo kulturowe i tradycje. Bardzo ważne jest przekazywanie z pokolenia na pokolenie treści kulturowych związanych z naszym regionem, naszym krajem tj. obyczaje, zwyczaje, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne, uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przeszłości, a co za tym idzie pielęgnowanie polskości poprzez uwrażliwienie na obyczaje. Pogłębiając świadomość regionalną organizujemy rokrocznie „PRZEGLĄD POLSKIEJ TRADYCJI, KULTURY I SZTUKI LUDOWEJ”.  W dniu 10 kwietnia 2016r, od godz. 16.00 na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie prezentowali się:


... 12 13 14 15 16 [ 17 ] 18 19 20 21 ...
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2017
Urząd Gminy Miastkowo