Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Niedziela, 21 stycznia 2018 roku :: Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : -1,60 °C
temp.max.: -3 °C
temp.min.: -9 °C
wiatr: 14.4 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

I TY możesz zostać autorem bajki-konkurs w GOK


[02-08-2016]

Niemal każda mama czyta swoim pociechom wybrane bajki do poduszki. Zdarza się i tak, że czasami zapomnimy kupić czy wypożyczyć książeczkę z bajkami, wówczas trzeba na poczekaniu wymyślić jakąś historyjkę przed snem. Mama opowiada, a dziecko wyobraża sobie miejsce narracji i postacie.

Korzystając z okazji, że wiele mam (tatusiów) i ich dzieci jest twórczych Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie zaprasza do udziału w konkursie na przygotowanie bajki (legendy) przez rodzica i wykonanie ilustracji przez dziecko, uzupełniając się wzajemnie w działaniu. Bajka ma być sporządzona w formie kart Kamishibai (jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazów (ilustracji) wykonanych na oddzielnych kartonowych planszach o wymiarach 37x 27,5 cm. Plansze wkłada się do małego drewnianego parawanu. Kartonowe plansze przedstawiają kolejne fragmenty opowieści: tytuł karty, autor tekstu i ilustracji z jednej strony z drugiej nr karty i tekst odnoszący się do pierwszej ilustracji (drugiej karty) i tak kolejno na odwrocie pierwszej ilustracji będzie znajdował się tekst do drugiej ilustracji ( fajnie jest jak obok teksu znajdziemy miniaturkę ilustracji, której dotyczy). Ilustracje i opis przygotowujemy w poziomie. Ilustracje możemy wykonać za pomocą dowolnie wybranej techniki: rysunek, malarstwo, pastel, itp. Dobrze byłoby wykonać tekst komputerowy i przykleić do kartonu, bądź zastosować pismo drukowane z uwagi na lepszą przejrzystość pisma. Tematyka bajki dowolna, dostosowana do wieku dziecka. Proste historie budzą niejednokrotnie wiele emocji, pojawiają się interesujące pytania w trosce o dalsze losy bohaterów, rozwija się dyskusja.

Cele konkursu:

  • praca twórcza w rodzinie;
  • próba własnych sił jako wykonawców (autorów, narratorów);
  • przekaz nowych doświadczeń, mądrości;
  • pobudzanie wrażliwości i kreatywności;
  • kamishibai jako alternatywna metoda pracy z dziećmi.

Konkurs adresowany jest do dzieci do lat 12 i ich rodziców ((opiekunów). Bajka wszech czasów, może odnosić się do współczesności, bądź nawiązywać do lat nam odległych. Ilość ilustracji nieograniczona. Kompletną bajkę należy zapakować np. do koperty z danymi autorów, podając wiek dziecka i nr telefonu; dostarczamy do Gminnego Ośrodka Kultury do dnia 31 sierpnia 2016r. Osoba do kontaktu: Jadwiga Korytkowska tel:508145805. Rozstrzygnięcie konkursu 9 września 2016r Zapewniamy o przygotowaniu upominków dla wszystkich osób biorących udział w konkursie i świetnej zabawie, jeżeli odpowiecie na nasze zaproszenie. Podsumowaniem konkursu będzie „Wieczór z twórczą bajką”-11 września 2016r, na którym autorzy jako narratorzy będą mogli przekazać swoją mądrość bajkową dla zebranej publiczności.

 


powrót
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2018
Urząd Gminy Miastkowo