Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych-Zbójna 12 maj 2019r

13/05/2019

Na Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej o miejsce na podium rywalizowało wiele kapel, zespołów śpiewaczych, śpiewaków, instrumentalistów, tancerzy i gawędziarzy ludowych z powiatów: Łomża, Zambrów, Grajewo, Kolno, Wysokie Mazowieckie i gmina Goniądz. Zespół Śpiewaczy z Miastkowa przygotowany pod kierunkiem Pana Jacka Krupy z Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie otrzymał Wyróżnienie, a Pani Daniela Dąbrowska w kategori solista śpiewak otrzymała III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Komisja w składzie: Dariusz Kryszpiniuk kierownik Działu Muzyczno-Teatralnego WOAK, Józef Zyśk muzyk, folklorysta oraz Aleksandra Szczubełek choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrołęka” postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 
 
 
 
W kategorii zespołów śpiewaczych – gr. dorosłych:
I nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli, Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda: Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Zespół Śpiewaczy z Kuzi, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
III nagroda: Ludowy Zespół „Laskowianki” z Zambrowa, Wyróżnienie: Zespół wokalny z Miastkowa
W kategorii zespołów śpiewaczych - gr. dzieci i młodzież:
I nagroda: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża”
Wyróżnienie: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Zambrowa
 
 
 
 
W kategorii solistów śpiewaków – gr. dorosłych:
I nagroda: Hanna Ksepka z Kuzi, Eugenia Kuliś z Kruszy
II nagroda: Paweł Dąbkowski z Łomży, Ewa Łempicka z Wyku
III nagroda: Daniela Dąbrowska z Miastkowa
W kategorii solistów instrumentalistów – gr. dorosłych:
I nagroda: Michał Olchowik z Łomży, Jan Kania z Turośli
 
 
 
 
W kategorii solistów instrumentalistów – gr. dzieci młodzież:
I nagroda: Dawid Sutkowski z Turośli
II nagroda: Natalia Zadroga z Turośli, Adam Sadłowski z Turośli, Karol Sadłowski z Turośli
III nagroda: Urszula Charubin z Pored, Kornelia Bielska z Turośli
Wyróżnienie: Piotr Zakrzewski z Nowogrodu, Karol Saciłowski z Turośli, Mateusz Dziczek z Dobrego Lasu
 
 
 
 
W kategorii Kapel:
I nagroda: Kapela „Miód na serce” z Łomży
II nagroda: Kapela Jana Kani z Turośli
III nagroda: Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa
 
 
 
 
W kategorii zespołów folklorystycznych dorośli:
I nagroda: Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa
III nagroda: Zespół Folklorystyczny „Maryna” z Łomży
 
 
 
 
W kategorii zespołów folklorystycznych dzieci i młodzież:
II nagroda: Zespół Taneczny z Nowogrodu, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej
 
 
 
 
W kategorii gawędziarzy – gr. dzieci i młodzież:
I nagroda: Kinga Sendrowska z Dobrego Lasu
II nagroda: Mateusz Dziczek z Dobrego Lasu
III nagroda: Izabela Szewczyk z Jurek, Marta Parzych z Dobrego Lasu, Wiktoria Wąsiewicz z Dobrego Lasu, Izabela Piaścik z Dobrego Lasu
 
 
 
 
Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się w ramach XXVI Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, komisja zakwalifikowała wszystkich laureatów I i II nagród we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.
 
 
 
 
Przegląd realizowany dzięki pomocy: Starostwa Powiatowego w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Urzędu Gminy Zbójna i Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej zdjęć