bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis rolny 2020
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

„Aktywna tablica” w Gminie Miastkowo

26/06/2019
Szkoła Podstawowa w Miastkowie

Każda ze szkół podstawowych w Gminie Miastkowo otrzyma po 14 tysięcy złotych w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica”. Gmina Miastkowo znalazła się w gronie 55 organów prowadzących szkoły w województwie podlaskim, do których trafi to wsparcie. Kwalifikacji wniosków dokonał zespół powołany przez Wojewodę Podlaskiego. 

„Aktywna tablica” to Rządowy programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno ‐ komunikacyjnych realizowany w latach  2017 – 2019. Jego celem jest : „umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii”. 

W ramach otrzymanego wsparcia szkoły będą mogły zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne. Szkoła Podstawowa w Miastkowie zakupi tablicę interaktywną z projektorem ultrakrótkoogniskowym oraz interaktywny monitor dotykowy, natomiast Szkoła Podstawowa
w Rydzewie – dwa interaktywne monitory dotykowe.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 35 tys. zł, w tym wkład własny 7 tys. zł.