Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Piątek, 24 listopada 2017 roku :: Imieniny: Emmy, Flory, Romana

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : +8,10 °C
temp.max.: 6 °C
temp.min.: 2 °C
wiatr: 14.4 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych


[01-02-2017]

Mamy świadomość, że czasy się zmieniają, ale tradycje i zwyczaje , zwłaszcza te związane z Bożym Narodzeniem są ciągle żywe. 14 stycznia 2017r , od godz. 1600 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie na „Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych” mieliśmy okazję raz jeszcze wspólnie posłuchać przygotowanych prezentacji artystycznych, związanych z przyjściem na świat Zbawiciela. Niezwykle radosną nowinę w przygotowanej inscenizacji „Jasełek” ogłosiły nam dzieciaki z oddziału przedszkolnego (3-4 latki) Szkoły Podstawowej w Rydzewie. Ciekawa aranżacja, zaangażowanie i troska małego aktora o nowonarodzone Dziecię ujęła niemal każdego widza. Dzieciaki przygotowane były przez: Panią Ewelinę Gaczkowską,  Panią Beatę Waszczuk i ks. Wikariusza Jarosława Świderek. Różnorodne dźwięki instrumentów muzycznych i prezentacji wokalnych rozbrzmiewających tego popołudnia pozwoliły nam przenieść się w tę magiczną atmosferę świąt. Prezentowali się:

1.Klaudia Dąbrowska (skrzypce) i Paweł Łada (skrzypce i gitara) przygotowani przez Pana Jacka Morawskiego -GOK.

2. Grupa saksofonistów (Rafał Korytkowski, Wiktoria Brzóska, Paweł Rogalewski, Izabela Janusz) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łomży przygotowani pod kierunkiem Pani Urszuli Gosk.

3. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich i przedstawiciele chóru parafialnego.

4. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie przygotowani przez Panie:  Grażynę Nadrowską, Annę Albera i Lidię Białobrzewską.

 

 Bogactwo myśli, przesłań zawartych w kolędach, pastorałkach i inscenizacjach bożonarodzeniowych porusza niezmiennie współczesnych ludzi równie mocno jak dawniej . Kolędowanie tworzy wspólnotę, niech te owocne chwile spędzone razem będą zalążkiem miłych, życzliwych i serdecznych spotkań w Państwa domach, w  gronie najbliższych, przyjaciół.


Galeria do artykułu :
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Zobacz więcej zdjęć ...

powrót
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2017
Urząd Gminy Miastkowo