bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis rolny 2020
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

"Miastkowskie klimaty-co nam w duszy gra"-17 czerwca 2018r, plac GOK

25/06/2018

„Miastkowskie klimaty -co nam w duszy gra”-17 czerwca 2018r plac GOK

Rodzisz się to znak, kocha cię ten świat. Barwy dnia twój krzyk i barwy nocy. Masz już parę lat, wiesz już w co się gra. Taniec, skecz i śpiew cię zaskoczy. Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat… Człowiek w swoim życiu dąży do osiągania zamierzonych celów. Kiedy zaspokoimy swoje podstawowe potrzeby, zabiegamy o potrzeby tzw. wyższego rzędu: uznania, szacunku, samorealizacji, itp. Dewizą każdego człowieka, niezależnie od wieku jest mieć w życiu swój cel, rozwijać się, rozwijać swoje zainteresowania, a jeszcze szczytniejszym celem (wartością człowieka) jest bezinteresowna służba na rzecz drugiego człowieka- niesienie pomocy innym w potrzebie. Z takim przesłaniem zmierzyli się organizatorzy festynu „Miastkowskie klimaty- co nam w duszy gra” poprzez swoje działania i prezentacje podkreślając to, że człowiek nie jest „ wielki” poprzez to co ma, lecz przez to co potrafi, co bezinteresownie czyni na rzecz innych.
Grupy działające przy GOK przedstawiły swoje umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne (gitara -klasyczna i basowa, korg, akordeon, perkusja) i sportowe -karate.
Pokaz ratowniczo- gaśniczy zaprezentowali członkowie OSP w Miastkowie i Grupy Poszukiwawczo -Ratowniczej NADZIEJA – to bezinteresowna pomoc, niejednokrotnie z narażeniem własnego życia, biorąc udział w akcjach pożarniczych, wypadkach drogowych, czy klęskach żywiołowych.
Każdy z nas czynnie uczestnicząc w festynie mógł znaleźć coś dla siebie, tj.: skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy, oddać krew dla potrzebujących, zapoznać się z pracą i wyposażeniem służb mundurowych (Policja, Straż, Służba Więzienna, Wojsko, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Nadzieja). Obejrzeć zabytkową broń i maszynerię, postrzelać do tarczy. Najwięcej radości naszym najmłodszym sprawiły atrakcje dmuchane, kule wodne, rowery gokartowe, a także malowanie twarzy i słodka wata cukrowa. Kiełbaski z grilla ufundował Wójt Gminy Miastkowo. Wspólną zabawę do późnych godzin wieczornych zapewnił zespół MAMZEL.
Dziękujemy wszystkim, którzy z otwartym sercem i radością na twarzy służyli nam pomocą przy organizacji imprezy.
 
Zobacz więcej zdjęć