bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis rolny 2020
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Czyste Powietrze - w trosce o zdrowie, klimat i środowisko

06/09/2018

W dniu 15 września 2018r, od godz. 16.00 do 19.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie odbędzie się  spotkanie  informacyjno-edukacyjne Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"  z ramienia Ministerstwa Środowiska

Tematyką wydarzenia będzie poprawa jakości powietrza.

Działanie realizowane w ramach zadania pn. „ Wsparcie zadań Ministra Środowiska w obszarze działań edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów, poprawy stanu środowiska i zmian klimatu”.

 

CEL DZIAŁANIA

Celem działań jest upowszechnienie w społeczeństwie świadomości i odpowiedzialności indywidualnej każdego z mieszkańców za nieodpowiednią jakość powietrza oraz wskazanie sposobów działań wpływających na jego poprawę.

Ponadto poprzez działania chcielibyśmy:

  • propagować ideę czystego powietrza, jako ważnego dobra naturalnego,
  • podnieść poziom świadomości społeczeństwa w kwestii głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza, konsekwencji zdrowotnych jakie powodują oraz dostępnych możliwości przeciwdziałania im,
  • promować budowanie, modernizowanie budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wielorodzinnych z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań (termomodernizacja, wymiana pieców/kotłów).

 

OPIS DZIAŁANIA

Zadanie obejmuje cykl spotkań we wszystkich gminach w Polsce przy udziale ekspertów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawicieli Ministerstwa Środowiska.

 

Za organizację spotkania odpowiedzialna jest:
Maria Życka
Project Manager

m: +48 535 767 933
konferencja11@berm.com.pl
www.berm.eu