bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Koncert patriotyczny "Bóg, Honor, Ojczyzna" w GOK, 11 listopada 2018r.

16/11/2018

„Mazurkiem Dąbrowskiego” rozpoczął się wieczorny Koncert Poezji i Pieśni Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna” zorganizowany w dniu 11 listopada 2018r od godz. 16.30 przez Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie, upamiętniający 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Gdy w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest, a nasza Ojczyzna weszła w poczet państw europejskich, nasz władca nie mógł nawet przypuszczać, że jej dzieje będą tak chwalebne i tragiczne zarazem. Obok momentów wielkich, jak choćby tych spod Grunwaldu, Chocimia czy Wiednia, kiedy z Królestwem Polskim liczyły się największe potęgi europejskie, były również chwile klęski, w których Polska doświadczyła zdradzieckiej agresji ze strony swoich sąsiadów, w wyniku której na ponad wiek zniknęła z map Europy. Wydarzenia późniejsze wszyscy znamy: heroiczne powstania, walka polskich żołnierzy na niemal wszystkich europejskich frontach, wszystko po to, aby odzyskać upragnioną niepodległość. Wolność okupioną bohaterską ofiarą milionów polskich patriotów udało się odzyskać w 1918 roku, ale nie zakończyło to trudnych dla Polski czasów. Po dwudziestu latach przyszedł czas ciężkiej próby nie tylko dla naszego narodu, ale dla całego świata. Tragizm II wojny światowej był tak olbrzymi, że wydaje się ciągle żywy w świadomości nie tylko polskiego społeczeństwa. Przez lata burzono nam pojęcie patriotyzmu. Wielu naszych przodków chlubnie zapisało się w dziejach Polski, w naszej pamięci, na kolejne stulecia pozostaną bohaterami, którzy walczyli o wolność i dobro Ojczyzny.
W koncercie wzięli udział:
1. Grupa wokalno- instrumentalna GOK przygotowana przez Pana Jacka Krupa.
2. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie przygotowani przez Panie: Ewę Pałubińską- Świerszcz, Emilię Zaremba-Bielacką, ks. Jarosława Świderek.
3. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miastkowie przygotowani przez Panie: Bożenę Godlewską, Irenę Myślińską, Grażynę Nadrowską, Elżbietę Stefańską, i Monikę Witkowską.
4. Seweryn Ziemczyk (akordeon) -przygotowany przez Pana Stanisława Morawskiego -GOK.
5. Paweł Łada (wokal, gitara) przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego- GOK.
 
Zobacz więcej zdjęć