bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis powszechny 2021
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

 Koncert "Bóg, Honor, Ojczyzna",-GOK

07/11/2019

KONCERT POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ " BÓG, HONOR, OJCZYZNA", w dniu 10 listopada 2019 r od godz. 16.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie zgromadził licznie przybyłą społeczność gminną i gości przebywających na terenie naszej gminy.

Polska nasza Matka przeżywała okresy rozkwitu, potęgi, ale i czasy trudne, nacechowane wielkimi dramatami. 11 listopada to czas radości, że możemy żyć w kraju wolnym, niepodległym; ale jednocześnie czas refleksji, zadumy i wdzięczności tym, którzy za tą wolność zapłacili najwyższą cenę. Poprzez uczestnictwo w koncercie złożyliśmy hołd wszystkim Polakom, dla których wolność i dobro Ojczyzny stanowiły najcenniejszą wartość. W koncercie wzięli udział:

1.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie przygotowani przez Panią Beatę Waszczuk, Panią Izabelę Dyga i Ks. Wikariusza Jarosława Świderek;

2. Seweryn Ziemczyk "Walcerek" -akordeon-przygotowany przez Pana Stanisława Morawskiego.

3.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miastkowie- przygotowani przez Panie: Grażynę Nadrowską, Bożenę Godlewską, Elżbietę Stefańską i Małgorzatę Jasińską.

4. Bartosz Jankowski "Pierwsza kadrowa"-korg-przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego.

5.Michał Ustaszewski-"Jak to na wojence ładnie"-przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego-korg.

6. Grupa wokalna dziewczęca od Pana Jacka Krupy-GOK- "Niepodległość"

7.GOK; grupa wokalna dorosłych od Pana Jacka Krupy-"Wiązanka pieśni patriotycznych" i "Modlitwa o pokój".

Co dla tożsamości Polaka winno być ważne: patriotyczna pieśń, którą tak chętnie śpiewacie; patriotyczna poezja nawiązująca do trudnych chwil. To z waszych ust dowiadujemy się o sylwetkach niekwestinowanych bohaterów, widzimy jak z szacunkiem odnosicie się do czasów odległych, do naszej historii. Człowiek nie jest przypadkowo obecny na swojej ziemi. Jeżeli ma się czuć dobrze i przeżywać swoje spełnienie, to musi pamiętać, że powinien żyć zgodnie z wartościami, które stanowiły o jego Ojczyźnie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz więcej zdjęć