bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis powszechny 2021
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Spotkanie opłatkowe w GOK- 15 grudnia 2019r

09/12/2019
„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczorem na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb Biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie…”
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. W tym szczególnym okresie każdy z nas powinien skłonić się do refleksji nad sensem istnienia. Narodziny Chrystusa symbolizują powstanie nowego życia, a więc dają nadzieję. To właśnie dzięki niej okazujemy naszą troskę o bliskich poprzez składanie sobie najlepszych życzeń.
Fakt dzielenia się chlebem w postaci opłatka był znany od początków Kościoła. Opłatek zdradza tajemnicę serca małego Jezusa z Betlejemskiej szopy. W każdej dłoni spoczywa jak księga mądrości ucząca serce i kojąca ducha.
Opłatek stał się symbolem świąt, a dzielenie się nim w Wigilię jest wyrazem uczuć, przyjaźni i życzliwości. Polska jako jeden z nielicznych krajów kontynuuje ten zwyczaj do dnia dzisiejszego.
Wyrazem naszych tradycji było śpiewanie kolęd w wykonaniu grupy wokalnej GOK, przygotowanej przez Pana Jacka Krupę; zespołu Boża Nuta i wszystkich uczestników spotkania opłatkowego. Jasełka w wykonaniu Koło Gospodyń Wiejskich w Miastkowie przygotował Ksiądz Wikariusz Jarosław. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem jak w każdej rodzinie poprzedzone było modlitwą Ks. Proboszcza, a potem smaczne potrawy wigilijne kusiły nie jedno podniebienie, przygotowane przez członków Koła Gospodyń z Miastkowa. Harcerze z okręgu Miastkowo przynieśli światełko pokoju. Największą radością dla najmłodszych był Mikołaj.
Zatopiliśmy się w pięknych polskich kolędach opisujących historię związaną z przyjściem na świat Nowonarodzonego, kolędowaliśmy długo z zespołem Boża Nuta, a dzieci towarzyszyły małemu Jezusowi przy żłóbku.
Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Miastkowa i Panu Sołtysowi z Miastkowa za ten wspaniały wieczór, było ciepło, życzliwie, przyjemnie i tak  powinno być cały rok. Wszystkiego dobrego.
 
Zobacz więcej zdjęć