bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis powszechny 2021
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym

09/04/2021

W dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis obejmie całą populację ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Zaplanowany na 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na oficjalnej stronie internetowej GUS. Spisem objęci są: mieszkańcy Polski – zarówno Polacy jak i cudzoziemcy, a także stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Od 15 marca GUS uruchomił specjalną infolinię spisową: 22 279 99 99, gdzie można zasięgnąć wszelkich informacji na temat spisu.

W sytuacji braku dostępu do Internetu obowiązku spisowego można dokonać w siedzibie Urzędu Gminy Miastkowo przy ulicy Łomżyńskiej 32. Dostępne jest stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z możliwości dokonania samospisu internetowego w Urzędzie Gminy Miastkowo powinny telefonicznie umówić się na wizytę pod numerami telefonu: 86 2174829, 862174219 lub 86 2174866 w godzinach pracy Urzędu.

Jeśli nie spiszesz się samodzielnie, skontaktuje się z Tobą rachmistrz, telefonicznie lub bezpośrednio, aby ustalić termin, w którym przeprowadzi spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Pamiętajmy, że dodatkowo będziemy mieli możliwość wzięcia udziału i wygrania atrakcyjnych nagród w planowanej Loterii NSP2021.