bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis powszechny 2021
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Informacja dla Rolników

29/06/2021

Szanowni Rolnicy,

Uprzejmie informuję, iż zamierzam złożyć wniosek o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym, zachęcam rolników do składania deklaracji o ilości posiadanych odpadów z folii rolniczych i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W celu przygotowania wniosku niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach w formie deklaracji.

Proszę o pilne wypełnienie deklaracji i złożenie jej do Urzędu Gminy Miastkowo, pokój nr 2 Deklaracje będą przyjmowane wyłącznie do dnia 31 lipca 2021 r. Deklaracja jest dostępna na stronie Urzędu Gminy Miastkowo.

Proszę o zwrócenie uwagi, aby folie były czyste tj. opróżnione z zanieczyszczeń i ziemi. Powinny  być przechowywane u rolnika pod dachem, aby nie zalegało na niej błoto, woda czy śnieg.

Celem akcji jest ułatwienie Rolnikom z Gminy Miastkowo pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Wójt Gminy

Kazimierz Górski