bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Komunikat wodociag Łuby-Kiertany pobór 28.09.2021r

05/10/2021

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży informuje, że w badaniach jakości wody w wodociągu Łuby Kiertany zaopatrującego miejscowości: Chojny Naruszczki, Drogoszewo, Gałkówka, Kaliszki, Kraska, Kuleszka, Leopoldowo, Łuby Kiertany, Łuby Kurki, Nowosiedliny, Podosie, Rydzewo, Rydzewo-Gozdy, Sosnowiec, Sulki, Tarnowo, Zaruzie w gminie Miastkowo (woda pobrana w punkcie monitoringowym – Łuby Kiertany 14), stwierdzono podwyższoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22°C. Mikroorganizmy te nie stwarzają istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Woda nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r.w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi /Dz.U. z 2017r. poz. 2294/.

Uwaga: wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Łomży
dr n. med. Przemysław Gosk
Załącznikipobrań
file typ Treść komunikatu 193,04 KB 32