bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Turystyka

Powiatowa Inspekcja Weterynatyjna przypomina

27/10/2021

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina, że 31 października 2021 r. mija termin wskazany w piśmie Głównego Lekarza Weterynarii znak BZiOZ.432.22.2021 z 6 maja 2021 r. na dostosowanie gospodarstw utrzymujących świnie do wymogów RWK 605/2021 w zakresie posiadania planu bioasekuracji oraz ogrodzeń w przypadku przemieszczania świń, mięsa lub materiału biologicznego poza strefę objętą ograniczeniami, z której pochodzą.

Zgodnie z załącznikiem II do ww. rozporządzenia wzmocnione środki bioasekuracji dla gospodarstw, w których utrzymywane są świnie i gwarantujące możliwość przemieszczania ich poza strefę, w której się znajdują, obejmują posiadanie ogrodzenia ochronnego co najmniej pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie i budynków w których przechowuje się ściółkę i paszę oraz posiadanie planu bezpieczeństwa biologicznego. Spełnianie tych wymagań nie jest obligatoryjne, jednak hodowcy muszą mieć świadomość, że brak spełniania któregokolwiek z nich nie pozwoli powiatowemu lekarzowi weterynarii udzielić zezwolenia na przemieszczenie świń poza strefę.

W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zwraca się z prośbą o przekazanie powyższej informacji do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty.