bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
Centralna Baza Emisyjności Budynków
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Turystyka

Dożynki Wojewódzkie i XX Podlaskie Święto Chleba 2022  14 sierpnia 2022

10/08/2022

 

Program uroczystości:

8.30. Liturgia Święta w Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego w Ciechanowcu

10.00. Msza Święta w zabytkowym kościele pw. Wszystkich Świętych na terenie Muzeum

11.30. Uroczyste otwarcie imprezy. Część oficjalna

12.45. Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy województwa podlaskiego 2022. Wręczenie nagród

13.00. Parada zabytkowych ciągników i ciągówek

14.00. Koncert „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”

15.30. Koncert Zespołu „Megitza”

17.00. Koncert duetu „Swoi” z Ukrainy

17.30. Koncert warszawskiej „Kapeli z Targówka”

 

Gwiazda wieczoru:

18.30. Koncert zespołu Pectus.

20.30. Koncert zespołu Kombi

 

Pokazy i obrzędy:

14.00. Obrzęd święcenia zwierząt

14.45. Przemarsz orszaku żniwnego na pole

15.00. Pokazy żniwne na polu

15.50. Wręczenie wieńca gospodarzom dożynek. Wspólna biesiada

16.10. Pokaz młócenia

 

Ponadto:

10.00 – 14.00. Konkurs na wykonanie równianki

Od godz. 10.00. Konkurs na najpiękniejsze stoisko kół gospodyń wiejskich

                           Konkurs na najciekawsze stoicko piekarnicze

Rozstrzygnięcie konkursu „Żniwa mogą być bezpieczne”

Pokaz wypieku chleba w plenerowym piecu chlebowym

Plenerowa wystawa lokomobil, ciągników i silników

Zwiedzanie wystaw i zabytkowych obiektów w skansenie

Degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW

Stoicka piekarnicze, stragany twórców ludowych, jadło regionalne

Wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i dorosłych

Występy zespołów folklorystycznych i kapel ludowych

 

WYSTĘPY ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH:

Przy wiatraku:

10.00 – 10.45 – ZESPÓŁ ZALIWIANKI Z KRZYMOSZ

10.45 – 11.30 – ZESPÓŁ ZAKRZEŚPIEWA Z ZAKRZA

11.30 – 12.30 – ZESPÓŁ KALINA Z ŻUROBIC

12.30 – 13.30 – ZESPÓŁ PASIEKA Z PLATEROWA

13.30 – 14.30 – ZESPÓŁ SKOWRONKI Z BRAŃSKA

14.30 – 15.00 – ZESPÓŁ KALINA Z ŻUROBIC

15.00 – 15.50 – ZESPÓŁ KLEKOCIAKI Z BOCIEK

15.50 – 16.10 – ZESPÓŁ PASIEKA Z PLATEROWA

16.30 – 17.00 – ZESPÓŁ SKOWRONKI Z BRAŃSKA

17.00 – 18.00 – ZESPÓŁ NARWIANIE Z DOBRZYNIEWA DUŻEGO

 

PONADTO:

KAPELA KŁOSY Z CIECHANOWCA

KAPELA LUDOWA Z KACPRÓWKA

ZESPÓŁ POLNE MAKI Z DOŁUBOWA

KAPELA SAMI SWOI Z SIEMIATYCZ

KAPELA STERDYNIACY ZE STERDYNI