bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

Za nami rok 2022

09/01/2023
zdjecie główne
Urząd Gminy Miastkowo

Za nami rok 2022. W związku z tym pora na statystyczne podsumowanie minionych dwunastu miesięcy pod kątem tego co działo się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Miastkowie. Ilu mieszkańców nam przybyło? Ilu ślubów udzielono? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom? 

Jak wynika z oficjalnych danych Ewidencji Ludności w Miastkowie na dzień 31 grudnia 2022r. zameldowanych na pobyt stały było 4164. To kolejny spadek liczby ludności o 37 osób w stosunku do roku 2021.

 W 2022 roku urodziło się 41 nowych mieszkańców Gminy, 23 dziewczynki i 19 chłopców.  Porównując z rokiem 2021- to o sześć dziewczynek mniej.

Najpopularniejszymi imionami nadanymi nowo narodzonym chłopcom, są: Ignacy, Mikołaj i Szymon. Jeśli chodzi o dziewczynki, to świeżo upieczeni rodzice najczęściej wybierali imiona: Alicja, Amelia, Zuzanna i Maja.

Związek małżeński zawarły 21 par, o pięć mniej niż w roku 2021r.

 W roku 2022 zmarły 44 osoby, i co jest zadawalające, to o 14 mniej w porównaniu do roku poprzedniego.

W minionym roku jubileusz złotych godów świętowało 13 par. A byli to:

- Krystyna i Jan Banach, Wanda i Jan Bonus, Wiesława i Zygmunt Dulewicz, Wanda i Jan Jabłonowscy, Zofia i Witold Korytkowscy, Wanda i Józef Kulikowscy, Krystyna i Jan Łukasiewicz, Janina i Kazimierz Małkowscy, Janina i Piotr Pawlińscy, Zofia i Mirosław Pop.ławscy, Janina i Stanisław Poteraj, Teresa i Tadeusz Ruszczyk oraz Janina i Edward Sulkowscy.

Raz jeszcze dostojnym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, a poniżej kilka pamiątkowych fotografii z tej uroczystości.

zdjęcie do artykułu
zdjęcie do artykułu