bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej

13/01/2023

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie uprzejmie informuje, że we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?", która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.

Podczas spotkania planujemy odpowiedzieć na pytania dotyczące uprawy złotego ziarna w naszym województwie, ponieważ jest ono istotnym składnikiem w żywieniu krów mlecznych.

Konferencja ma na celu ukazanie potencjału kukurydzy, a w szczególności sposobów produkcji bardzo dobrej jakości kiszonki i kluczowych aspektów wpływających na proces jej kiszenia oraz przechowywania. Rolnicy zapoznają się także z najnowszymi technologiami w dziedzinie uprawy kukurydzy kiszonkowej. Spotkanie jest również doskonałą okazją dla plantatorów kukurydzy do konwersacji z prelegentami ze świata nauki oraz przedstawicielami firm produkujących środki ochrony roślin. Wiedza jaką zdobędą rolnicy podczas wydarzenia przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia efektywności i wzrostu wyników ekonomicznych osiąganych w prowadzonych przez nich gospodarstwach.

Przedsięwzięcie jest również wprowadzeniem i zaproszeniem dla rolników do późniejszego udziału w Krajowym Dniu Kukurydzy, który planujemy zorganizować w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego już we wrześniu br.

Podczas spotkania, w ramach kampanii informacyjnej PODR Szepietowo — „Nowe możliwości wsparcia — poznaj PS WPR na lata 2023-2027", przedstawiciel ARiMR OR w Łomży omówi nowe rozwiązania, zaplanowane w PS WSP, w szczególności w zakresie ekoschemató, które stanowią nowość w ubieganiu się o środki finansowe, przewidziane dla rolników.


Loading...
Ładowanie strony ...