bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

Nieodpłatna pomoc prawna 2024 r.

11/01/2024

Zgodnie z art. 8a ust. 1 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

1) poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne;

2) nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie ze wskazaniem punktów i dyżurów.

Powyższa lista powinna być udostępniona także na stronach internetowych urzędów gmin na terenie powiatu (art. 8a ust. 4 ustawy). Wojewoda Podlaski weryfikuje jej zamieszczenie przez gminy na stronach internetowych urzędów.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa na rok 2024 dostępna jest jako załącznik na stronie internetowej Powiatu Łomżyńskiego: www.powiatlomzynski.pl w zakładce: nieodpłatnapomocprawna — pod adresem https://powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=4514 .

Wobec powyższego proszę o zamieszczenie listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa na stronach Państwa urzędów i przesłanie linku do strony gdzie została zamieszczona na adres: ewa.piechocinska@powiatlomzynski.pl.

Jednocześnie proszę o zamieszczenie informacji o aktualnych zasadach udzielania w 2024 r. nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji w punktach prowadzonych przez Powiat Łomżyński, dostępnej na stronie internetowej Powiatu Łomżyńskiego: www.powiatlomzynski.pl w zakładce: nieodpłatnapomocprawna - pod adresem: https://powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=4512
.


Loading...
Ładowanie strony ...