bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie częścią Podlaskiej Oktawy Kultur

05/07/2024

Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, który zrodził się na Podlasiu z fascynacji wielokulturowością regionu. Ta różnorodność zainspirowała Podlaski Instytut Kultury do stworzenia festiwalu, na którym kultura mniejszości tradycyjnie zamieszkujących Podlasie zostałaby zjednoczona ponownie na jednej scenie.


Jak podkreślił Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym, wydarzenie zrodziło się z szacunku do różnorodności kulturowej i etnicznej naszego regionu. Ewolucja festiwalu spowodowała, że dzisiaj obecne są na nim zespoły, które prezentują kulturę nie tylko naszego regionu, ale i z całego świata.


To wielka przyjemność podróżować po świecie – równie wielka, gdy świat przyjeżdża do nas. A już 28 lipca o godz.14.00 w Miastkowie na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury odbędzie się koncert serbskiego zespołu folklorystycznego KOPAONIK, na który serdecznie zapraszają Wójt Gminy Miastkowo Rafał Bąkowski i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Korytkowska.

Zespół powstał w 1998 r. Czerpie inspirację z kultury ludowej i tradycyjnej, starając się ją zachować i jak najpiękniej popularyzować. Kopaonik pracuje i ćwiczy w trzech sekcjach: muzycznej,  ludowej i wokalnej. W zespole jest również grupa osób, która szyje przepiękne, tradycyjne stroje, zgłębiając przy okazji dawne techniki tkania i haftu. Od momentu założenia w zespole tańczyło i śpiewało ponad 1600 osób. Obecnie tworzy go 320 tancerzy, tancerek i muzyków. W repertuarze grupa ma niemal 30 układów choreograficzno-muzycznych, z których każdy jest swoistym przekazem tradycji i historii. Kopaonik ma już za sobą ponad 1500 występów. Grupa prezentowała się na scenach całego świata, wszędzie zdobywając sympatię publiczności. Taneczno-muzyczna podróż na Bałkany w ich towarzystwie zachwyca i na długo pozostaje w pamięci.


Serdecznie zapraszamy!

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :

Loading...
Ładowanie strony ...