bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

W maju mammobus przyjeżdża do Miastkowa!

02/05/2025

W dniu 06.05.2025 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie zaparkuje mammobus. Badanie jest bezpłatne, nie potrzebujesz skierowania od lekarza!

Z programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ skorzystać mogą panie w przedziale wiekowym: 45–74 lat.

Mammobus zaparkuje: 06.05.2025 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Łomżyńska 25), w godz. 9:00-17:00.

Zapisy pod numerem telefonu: 58 767 34 44

Nie wahaj się ani sekundy, tylko przyjdź. Ponieważ:
✅ Mammografia to badanie proste, szybkie i bezbolesne.
✅ Trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania.
✅ W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi.
✅ Dawka promieniowania podczas badania jest niska, zbliżona do otrzymywanej np. podczas prześwietlenia zęba.
✅ Mammografia może pokazać zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne przez badanie palpacyjne.

Podlaski NFZ serdecznie zachęca wszystkie Panie do obejrzenia filmu o mammografii w mammobusie. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ważne są regularne badania piersi i jak łatwo można je wykonać blisko swojego miejsca zamieszkania.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=t94s1G_ZdIo

Pamiętaj: każda zmiana – nawet drobna – to sygnał, by się zatrzymać i zatroszczyć o siebie. Nie panikuj, ale nie odkładaj sprawdzenia „na później”.


Loading...
Ładowanie strony ...