bip  
  
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner spis rolny 2020
baner odpady
baner e-pit
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Usuwanie foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

17/10/2019

Szanowni Rolnicy,

Gmina Miastkowo zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Aby przygotować wniosek niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach.

Proszę o pilne wypełnienie deklaracji i złożenie jej do Urzędu Gminy Miastkowo, pokój nr 2 Deklaracje będą przyjmowane do 20 listopada 2019r. Deklaracja jest dostępna na stronie Urzędu Gminy Miastkowo.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty odbioru tj. zbierania, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu „big bag”.

Właściciel odpadów powinien złożyć i związać czarną folię w paczki po 30 kg.

Proszę o zwrócenie uwagi aby folie były czyste tj. opróżnione z zanieczyszczeń i ziemi. Powinna  być przechowywana u rolnika pod dachem aby nie zalegało na niej błoto, woda czy śnieg.

 W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Celem akcji jest ułatwienie Rolnikom z Gminy Miastkowo pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

 

Wójt Gminy

Kazimierz Górski

Załącznikipobrań
file typ Deklaracja 109,13 KB 121