bip   bip OPS     
Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

23/02/2023

Szanowni Rolnicy,

Obserwując aktualną sytuację i wychodząc naprzeciw problemom rolników związanych z folią rolniczą uprzejmie informuję, że zamierzam złożyć wniosek o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym, zachęcam rolników do składania wniosków o ilości posiadanych odpadów z folii rolniczych i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W celu przygotowania wniosku niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach w formie wniosku.

Proszę o pilne wypełnienie wniosku i złożenie go do Urzędu Gminy Miastkowo, pokój nr 2 wyłącznie do dnia 15 marca 2023 r. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Miastkowo.

Proszę o zwrócenie uwagi, aby folie były czyste tj. opróżnione z zanieczyszczeń i ziemi. Powinny być przechowywane u rolnika pod dachem, aby nie zalegało na niej błoto, woda czy śnieg.

Celem akcji jest ułatwienie Rolnikom z Gminy Miastkowo pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Uwaga!!!

Odpady będą odbierane tylko w ilościach zadeklarowanych we wniosku.Wójt Gminy

Kazimierz Górski

Załącznikipobrań
file typ Wniosek 14,98 KB 163